Jubileusz 90-cio lecia

Dwudziestego lipca 2008 roku, uszewska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej świętowała jubileusz 90-lecia swojego istnienia. Na początku uroczystości, uformowane szyki ośmiu jednostek OSP - przy akompaniamencie orkiestry dętej, pod dowództwem mł. aspiranta Piotra Kurasa - przemaszerowały do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Floriana, notabene patrona wszystkich strażaków. Po skończonej Eucharystii, strażacka brać oraz zaproszeni goście przeszli pod Dom Strażaka, gdzie odbywały się oficjalne uroczystości. Po odegraniu hymnu państwowego i podniesieniu flagi na maszt, nastąpiło udekorowanie zasłużonych strażaków medalami i odznaczeniami, które zostały przyznane - za zasługi dla pożarnictwa i wieloletnią służbę - przez wojewódzkie, powiatowe i gminne władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Natomiast najstarszym druhom - wśród których znaleźli się: Władysław Bukowicz, Józef Hudyba, Władysław Kural, Aleksander Kural, Tadeusz Nabielec i ś.p. Florian Smaluch - zostały wręczone listy gratulacyjne od Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP. Na zakończenie - jak to już bywa tradycyjnie, przy imprezach strażackich - odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich mieszkańców i sympatyków straży. (MB)